EF FOLIE A3 PREMIUM LINE PRO TECHNOLOGII TISKU DTF "HOT PEEL" SEJMUTÍ ZA TEPLA, BALENÍ 100KS

Novinka TOP Tisk
1 860 Kč 2 250,60 Kč včetně DPH
Objednáno

Fólie EF A3 PREMIUM LINE DTF "HOT PEEL" - sejmutí fólie ihned po zalisování

Balení: 100ks

Detailní informace

Detailní popis produktu

Transferové folie EF PREMIUM LINE, velikosti A3, určené k přenosu tisku inkousty DTF (Direct To Film) na textil. 

Využití výhradně s inkousty DTF a práškovým lepidlem.

Sejmutí folie po přenosu ZA TEPLA (folii snímejte z textilu ihned po zalisování).

HOT PEEL folie jsou primárně určené k potisku umělých materiálů, kdy se dá přenášet transfer už od teploty kolem 130°C.

U bavlny je třeba změnit nastavení lisu * - doporučujeme cca 140°C - 10 sekund - a vyšší/vysoký přítlak lisu. Po otevření lisu cca 3-5 vteřin počkat a sundat folii + následně na 5 vteřin přelisovat.

 * Jedná se pouze o doporučené nastavení, které se může individuálně lišit dle použitého lisu a potiskovaného materiálu. Důrazně doporučujeme tedy dopředu otestovat použití/nastavení tisku a lisu u těchto folií!

Technologie DTF (Direct To Foil) je nová technologie potisku textilu, kdy se na tiskárně potiskne (zrcadlově + nejdřív CMYK, potom W) speciální folie (PET film) o velikosti A4, A3 nebo role a na tisk se nanese speciální práškové lepidlo (bílé nebo černé pro tmavý textil), které ulpí pouze na bílém inkoustu.

Následně se toto lepidlo roztaví - buď přiložením tepelného lisu nad potištěný arch (cca 150s na 160°C), nebo ve speciální "troubě" na rozpuštění práškového lepidla (z prášku se stane lesklá pevná vrstva) a design je připravený k přenosu na textil.
UPOZORNĚNÍ: Před prvním použitím tavící technologie se ohledně správného nastavení teplot poraďte se svým prodejcem!

Tento hotový design jednoduše položíte na textil, překryjete pečícím papírem / folií a pomocí fixačního lisu zažehlíte na textil (15s, 130 - 150°C v závislosti na použitém textilu), vyjmete z lisu a sejmete fólii. Na textilu zůstane nažehlený design.

Pro vyšší přilnavost doporučujeme design ještě jednou překrýt pečícím papírem a na dalších 5s přelisovat.

Použité teploty a časy se mohou lišit v závislosti na potiskovaném materiálu - bavlna, uměliny, příměsy, gramáže atd. (doporučujeme otestovat!). 

Připravené designy s rozpuštěným lepidlem je možné skladovat a fixovat na textil až v případě potřeby - nemusíte je používat hned po tisku.

POZOR - folie HOT mohou vykazovat jinou barevnost tisknutých designů, oproti foliím COLD, jelikož se používá jiný coating folie.
Pokud měníte dodavatele folie, doporučujeme na zkoušku objednat menší počet kusů a po vyzkoušení teprve koupit větší balení!